Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Gdańska pożegnali Kolegę, który został śmiertelnie postrzelony na służbie.

  Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, gdańscy mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w pojazdach, zatrzymali się na chwilę i oddali honor.

 2. ŚMIERTELNY WYPADEK NA UL. SŁOWACKIEGO – ZGINĄŁ PIESZY

  Dzisiaj rano na ul. Słowackiego doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Wstępne ustalenia wykazały, że 80-letni mężczyzna podczas przekraczania jezdni w miejscu do tego wyznaczonym, został potrącony przez samochód marki audi, którym kierował 50-latek z Gdańska. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 3. Kryminalni zatrzymali pijanego kierowcę, który był poszukiwany

  Wczoraj kryminalni z komisariatu na Śródmieściu doprowadzili do policyjnego aresztu 60-latka, który był poszukiwany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, podczas gdy kierował samochodem. W trakcie kontroli okazało się, że poszukiwany mężczyzna jest pijany i nie miał uprawnień do kierowania. Kierującemu grozi teraz kara wieloletniego pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

 4. Wznawiamy akcję profilaktyczną "Oznakuj rower".

  Policjanci z Gdańska od 15 maja wznawiają akcję profilaktyczną "Oznakuj Rower". Zachęcamy mieszkańców Gdańska do wzięcia udziału w tym programie i zarejestrowania swojego roweru w specjalnym policyjnym systemie. Akcja ta ma umożliwić identyfikację właściciela w przypadku odzyskania ukradzionego jednośladu oraz ograniczyć kradzieże rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych.

 5. Za nami weekend majowy – podsumowanie

  Za nami majowy weekend. Codziennie ulice Gdańska patrolowało ponad 200 policjantów, którzy w ciągu czterech dni przeprowadzili ponad 1000 interwencji. W weekend gdańscy policjanci prowadzili również kolejne wzmożone działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Funkcjonariusze sprawdzali miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Razem z pracownikami sanepidu kontrolowaliśmy hotele, restauracje i kluby. Pomimo licznych apeli o zachowanie dyscypliny i stosowania się do obostrzeń , policjanci ujawnili kolejne nieodpowiedzialne zachowania osób, które nie stosowały się do przepisów wprowadzonych dla naszego bezpieczeństwa. W weekend majowy mundurowi ujawnili prawie 480 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.