Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Policjant na urlopie rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę.

  Policjant wydziału dochodzeniowo- śledczego z Komisariatu IV Policji w Gdańsku, który przebywał na urlopie, podczas pobytu w sklepie rozpoznał 51-letniego mężczyznę poszukiwanego za przestępstwa oszustwa. Nie wahając się, przebywający poza służbą funkcjonariusz zatrzymał podejrzanego. Jak się okazało, za mężczyzną wydano między innymi dziesięć zarządzeń o poszukiwaniu w celu ustalenia miejsca pobytu oraz nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Dzięki czujności mundurowego i podjętej przez niego interwencji w czasie wolnym, 51- latek najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi. Usłyszał też zarzuty kradzieży dowodu osobistego, za co grożą mu kolejne dwa lata więzienia.

 2. Razem walczmy z pandemią - działania policjantów podczas majówki

  Majówkę chciałbyś spędzić z rodziną, znajomymi na grillu, w restauracji, w kinie, na wycieczce? My też! ...ale żeby wrócić do normalności, musimy być zdyscyplinowani, to od nas wszystkich zależy, kiedy zostaną zniesione ograniczenia. Policjanci będą sprawdzali miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Razem z pracownikami sanepidu kontrolować będziemy hotele, restauracje i kluby. Dlatego przypominamy Ci o obowiązujących obostrzeniach oraz o tym, że dla dobra nas wszystkich będziemy je egzekwować.

 3. Skuteczna i profesjonalna akcja ratownicza na komisariacie

  Błyskawiczna interwencja policjanta z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża uratowała życie 29-latka, który po wejściu do budynku komisariatu stracił przytomność. Funkcjonariusz, widząc to, przystąpił do resuscytacji gdańszczanina, przywracając mu funkcje życiowe. Uratowany 29-latek został przewieziony do szpitala, jest bezpieczny i znajduje się pod opieką medyczną.

 4. Kontrole lokali gastronomicznych – policjanci ujawniają przypadki łamania obostrzeń

  Gdańscy policjanci stale prowadzą działania prewencyjno-kontrolne mające na celu kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń związanych z trwającą pandemią. Funkcjonariusze, kontrolując przestrzeganie wprowadzonych zasad, sprawdzają między innymi lokale gastronomiczne. Kontrole, które były przeprowadzane przez policjantów w ostatni weekend, doprowadziły do ujawnienia kolejnych nieodpowiedzialnych zachowań właścicieli restauracji, jak i osób korzystających z takich miejsc.

 5. Policjanci prowadzą działania na rzecz walki z koronawirusem

  Funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania na rzecz walki z wirusem Covid-19. Celem takich akcji jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjantów można było spotkać między innymi w zatłoczonych miejscach na terenie Pomorza.