Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Czym się zajmują policjanci służby kryminalnej

  Policjanci służby patrolowej to jedna z najbardziej rozpoznawalnych komórek w Policji. Najczęściej kojarzona jest z realizacją interwencji i zatrzymywaniem sprawców na gorącym uczynku przestępstwa. W policji są też inne piony, takie jak np. kryminalny. Ten dzielimy na dochodzeniowo-śledczy oraz operacyjno-rozpoznawczy. Jeżeli jeszcze nie wiesz, co mogłabyś/mógłbyś u nas robić, przyjdź, pomożemy Ci podjąć decyzję.

 2. Zatrzymany 40-latek odpowie za rozbój.

  Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 40-latka, podejrzanego o dokonanie rozboju. Podczas zdarzenia napastnik podszedł do mężczyzny siedzącego na ławce, uderzył go ręką w twarz, a następnie ukradł mu telefon komórkowy warty tysiąc złotych. 40-latek w prokuraturze usłyszał zarzut za przestępstwo, które popełnił w warunkach recydywy. Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 3. Zarzut i areszt dla 29-latki za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków

  Kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 29-latkę z Gdańska, która odpowie za udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli pojazdu, którym poruszała się zatrzymana i w trakcie przeszukania jej mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 1520 porcji różnego rodzaju środków odurzających. W prokuraturze podejrzana usłyszała zarzut w tej sprawie, a sąd aresztował ją na trzy miesiące. Grozi jej teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

 4. UTRUDNIENIA W RUCHU W GDAŃSKU

  W związku z zapowiedzianymi na jutro zgromadzeniami, mieszkańcy Gdańska mogą spodziewać się między 12.00 a 17.00 utrudnień w ruchu w centrum miasta. Policjanci prewencji i ruchu drogowego zadbają o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzeń, jak i kierowców oraz pieszych poruszających się w tym rejonie.

 5. Policjanci na Safety Day w Oliwie

  Wczoraj podczas Safety Day policjant z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mówili jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wakacji. W związku z przypadającym 19 czerwca Europejskim Dniem Zapobiegania Włamaniom do Domów radzili także jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą i w jaki sposób uchronić się przed kradzieżami z włamaniem. W trakcie wydarzenia policjanci przygotowali pokaz sprzętu służbowego, a o tajnikach swojego zawodu opowiadał technik kryminalistyki.

Powrót na górę strony