Szukamy świadków

Policjanci szukają sprawców rozboju.

Data publikacji 26.08.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie rozboju. Do mieszkania pokrzywdzonego i jego znajomego w dniu 8 kwietnia tego roku wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili ich i okradli. Policjanci do prowadzonej sprawy, na podstawie relacji pokrzywdzonych mężczyzn sporządzili portrety pamięciowe sprawców tego przestępstwa. Osoby, które rozpoznają mężczyzn lub mają informacje o ich miejscu pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod numerem telefonu 47 741-60-16 lub pisząc na adres wds.gdansk@gd.policja.gov.pl


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie rozboju. Do przestępstwa doszło 8 kwietnia tego roku. Do mieszkania pokrzywdzonego i jego znajomego wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy pobili ich i okradli. Sprawcy ukradli z mieszkania kilka tysięcy złotych, telefony oraz perfumy.
Policjanci w trakcie pracy nad sprawą zwrócili się do policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy /Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, o sporządzenie portretów pamięciowych sprawców.

Jeden z poszukiwanych przez policjantów mężczyzn ma około 25-30 lat, 175- 180 cm wzrostu, włosy ciemne krótkie oraz wysportowaną sylwetkę. Mężczyzna ubrany był w bluzę z golfem w ciemnym kolorze, spodenki do kolan koloru oliwkowego oraz ciemne buty.
Drugi sprawca według relacji pokrzywdzonych może być w wieku 30- 35 lat, jest łysy, ma krępą sylwetkę, około 180-185 cm wzrostu i oczy w jasnym kolorze. W dniu przestępstwa ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem w jasnym odcieniu i dżinsowe spodnie.
Osoby, które rozpoznają mężczyzn lub mają informacje o ich miejscu pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod numerem telefonu 47 741-60-16 lub pisząc na adres wds.gdansk@gd.policja.gov.pl Policjanci zapewniają anonimowość, a każda przekazana informacja zostanie przez nich sprawdzona.

Powrót na górę strony