Wiadomości

Podsumowanie weekendu przez policjantów ruchu drogowego.

Data publikacji 22.03.2021

Tylko jednego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierujących, którzy byli pijani, a także kierowcę, który był pod wpływem środka odurzającego i nie miał uprawnień do kierowania. W weekend funkcjonariusze zatrzymali również 26 praw jazdy kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

W sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierujących samochodem oraz kierującego rowerem, którzy byli pod wpływem alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który był pod wpływem narkotyków oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. W weekend podczas kontroli drogowych 26 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

W sobotę po godzinie 8 na ul. Litewskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, ze 26-latek nie ma uprawnień do kierowania. W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego zachowanie. Kierowca był nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego. 26-letni gdańszczanin przyznał, że wcześniej zażywał amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przewieźli go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie, a następnie 26-latek trafił do komisariatu w Śródmieściu. Kilka godzin później na ul. Chrzanowskiego policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka z Rumi, który kierował audi. Od mężczyzny czuć było alkohol, a badania alkomatem pokazało, że był pod wpływem ponad 0,5 promila. Tego samego dnia tuż przed godziną 17 na al. Płażyńskiego funkcjonariusze, zatrzymali do kontroli kierowcę hondy. Policjanci sprawdzili dane 44-letniego mężczyzny, a także zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował autem, będąc pod wpływem ponad 0,5 promila alkoholu. W sobotę po godzinie 20:00 na ul.Marynarki Polskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę renault, który miał sądowy zakaz kierowania pojazdami do maja 2024 roku.

Dodatkowo okazało się, że 27-latek kierował autem, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W sobotę na al.Grunwaldzkiej funkcjonariusze drogówki zatrzymali 34-letniego rowerzystę, który pod wpływem ponad promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Złamanie zakazu sądowego to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości. Pamiętajmy! Każda osoba wsiadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu czy środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem. Alkohol i narkotyki powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a co za tym idzie — ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi pojazdów.


 

Powrót na górę strony