Wiadomości

Po alkoholu spowodowali kolizję

Data publikacji 23.09.2019

W piątek po południu policjanci z komisariatu na Suchaninie zatrzymali 18-latka, który przy ul. Jaśkowa Dolina kierował toyotą pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z trzema innymi autami. Kolejny nietrzeźwy sprawca kolizji, został zatrzymany na ul.Starogardzkiej. 29-latek, który miał wydychanym powietrzu 2 promile, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem marki renault.

 



W piątek po południu dyżurny Komendy Miejskiej został powiadomiony o tym, że na ul. Jaśkowa Dolina doszło do kolizji. Jako pierwsi na miejscu byli policjanci z komisariatu na Suchaninie, którzy zatrzymali 18-letniego sprawcę kolizji, od którego czuć było zapach alkoholu. Funkcjonariusze drogówki wykonujący dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że 18-latek z Gdańska nie miał uprawnień do kierowania i miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Podczas zdarzenia mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z trzema innymi autami.
Kolejną interwencję z udziałem pijanego kierowcy policjanci podejmowali w nocy z piątku na sobotę przy ul. Starogardzkiej. Funkcjonariusze podczas obsługi kolizji drogowej zatrzymali jej sprawcę, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. 29-letni kierowca suzuki, oprócz tego, że był pijany, nie dostosował również prędkości do warunku ruchu, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z innym samochodem.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania.


Policjanci apelują o trzeźwą jazdę! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

Powrót na górę strony