Wiadomości

SPRAWCA KOLIZJI MIAŁ 3 PROMILE, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Data publikacji 03.04.2019

Wczoraj podczas obsługi zdarzenia drogowego gdańscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Okazało się, że mieszkaniec Gdańska spowodował kolizję drogową, będąc pod wpływem ponad trzech promili alkoholu. Nietrzeźwego kierowcę ujęli mieszkańcy, którzy przekazali go w ręce policjantów. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Wczoraj o godzinie 20:35 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Myśliwskiej świadkowie ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia i w trakcie interwencji ustalili, że kierowca opla jadąc ul. Myśliwską, na łuku drogi najpierw uszkodził ogrodzenie, a następnie podczas wykonywani wymijania zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem marki Renault. Sprawca kolizji został wylegitymowany, policjanci zbadali również jego trzeźwość. Alkomat pokazał, że 37-letni mieszkaniec Gdańska wsiadł za kierownicę auta i spowodował kolizję, będąc pod wpływem aż 3,3 promili alkoholu. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali gdańszczanina w policyjnym areszcie. Już wkrótce kierowca opla, usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny oraz orzeczenia środka karnego w postaci zakazu kierowania pojazdem.

Policjanci bardzo dziękują świadkom, za zdecydowaną postawę, szybką reakcję na przestępstwo. Dzięki nim być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Policjanci apelują również o trzeźwą jazdę! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

Powrót na górę strony