Wiadomości

ZDAWAŁA EGZAMIN NA PRAWO JAZDY BĘDĄC PO UŻYCIU ALKOHOLU

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej toyotę yaris. Za kierownicą auta siedziała 40-latka będąca w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że mieszkanka Kościerzyny ma w wydychanym powietrzu ok. 0,4 promila alkoholu. Chwilę później ten sam patrol Policji wyeliminował z dalszej jazdy 38-latka.

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej toyotę yaris. Za kierownicą auta siedziała 40-latka będąca w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że mieszkanka Kościerzyny ma w wydychanym powietrzu ok. 0,4 promila alkoholu. Chwilę później ten sam patrol Policji wyeliminował z dalszej jazdy 38-latka. Mężczyzna nie dość, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, to jeszcze dwukrotnie złamał sądowy zakaz prowadzenia samochodów.

Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu jest jednym z głównych celów w działaniach gdańskiej drogówki.

Wczoraj ok. 8.30 na ul. Mostowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej toyotę yaris. Za kierownicą auta siedziała 40-latka będąca w trakcie zdawania egzaminu państwowego na uprawnienia kategorii B. Funkcjonariusze sprawdzili jej trzeźwość i okazało się, że mieszkanka Kościerzyny ma w wydychanym powietrzu ok. 0,4 promila alkoholu. Policjantom tłumaczyła się, że dzień wcześniej piła wino. Funkcjonariusze sprawdzili też trzeźwość egzaminatora – mężczyzna był trzeźwy.

Chwilę później ten sam patrol na ul. Mostowej zatrzymał do kontroli drogowej fiata. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 38-letni kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Alkomat pokazał 0,4 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mieszkaniec Gdańska wsiadł za kierownicę auta pomimo ciążących na nim dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Jeden obowiązywał do 28 marca 2016 roku, a drugi do 2017 roku.

Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jadę samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Powrót na górę strony