Wiadomości

DEBATA O BEZPIECZEŃSTWIE I MAPIE ZAGROŻEŃ

Data publikacji 04.02.2016

Funkcjonariusze z Komisariatu przy ul. Kasztanowej 6 w Gdańsku spotkali się z mieszkańcami dzielnic Młyniska oraz Letnica i rozmawiali o bezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczył nadkom. Sławomir Swenda – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji VI w Gdańsku oraz funkcjonariusze prewencji z komendy miejskiej i komisariatu.

Funkcjonariusze z Komisariatu przy ul. Kasztanowej 6 w Gdańsku spotkali się z mieszkańcami dzielnic Młyniska oraz Letnica i rozmawiali o bezpieczeństwie. W spotkaniu uczestniczył nadkom. Sławomir Swenda – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji VI w Gdańsku oraz funkcjonariusze prewencji z komendy miejskiej i komisariatu. Poruszane w trakcie spotkania przez mieszkańców wnioski i uwagi brane będą pod uwagę przy tworzeniu map zagrożeń.

Wczoraj policjanci z komisariatu przy ul. Kasztanowej 6 w Gdańsku wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 69 i Radą Dzielnicy zorganizowali debatę dla seniorów, ich rodzin i mieszkańców dzielnicy Młyniska i Letnica. Spotkanie odbyło się w budynku szkoły przy ul. Zielony Trójkąt 1 w Gdańsku W debacie uczestniczył nadkom. Sławomir Swenda – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji VI w Gdańsku, funkcjonariusze prewencji z komendy miejskiej i komisariatu oraz zaproszeni przez mundurowych przedstawiciele Straży Miejskiej i MOPR.

Celem debaty z seniorami i mieszkańcami dzielnic było przede wszystkim uwrażliwienie ich na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Poinformowali również, jak należy postępować w przypadku zagrożenia, jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz przekazali informacje o numerach alarmowych i instytucjach pomocowych w Gdańsku.

W trakcie tego spotkania policjanci rozmawiali także nt. Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce, która pozwoli na rzetelne i czytelne przedstawienie, głównie społecznościom lokalnym, skali i rodzaju przestępczości na danym terenie. W jej tworzeniu znaczący wpływ ma opinia społeczeństwa i rola mediów w kreowaniu poczucia bezpieczeństwa. Oprócz danych statystycznych i wyników badań opinii społecznej, mapa zagrożeń powinna zawierać również wnioski z debat i konsultacji społecznych. Poruszane w trakcie wczorajszej debaty wnioski i uwagi brane będą pod uwagę przy tworzeniu tego typu mapy zagrożeń.

Policjanci planują kolejne spotkania dla seniorów, ich rodzin i mieszkańców poszczególnych dzielnic. O ich terminach będziemy na bieżąco informować.

Powrót na górę strony