FINAŁ „SZKOŁY BEZ NUDY I NAŁOGÓW – EURO 2012”

Wczoraj w sali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku rozegrano finał turnieju „Szkoła bez nudy i nałogów”. Organizatorami konkursu jak co roku byli policjanci z Wydziału Prewencji gdańskiej komendy miejskiej. Do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęło dwanaście gdańskich gimnazjów. Zwycięzcą rywalizacji została reprezentacja Gimnazjum Nr 15. Wczoraj w sali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dobrowolskiego 6 w Gdańsku odbył się finał akcji „Szkoła bez nudy i nałogów”, organizowanej przez gdańską komendę policji.

Wczoraj w sali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku rozegrano finał turnieju „Szkoła bez nudy i nałogów”. Organizatorami konkursu jak co roku byli policjanci z Wydziału Prewencji gdańskiej komendy miejskiej. Do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęło dwanaście gdańskich gimnazjów. Zwycięzcą rywalizacji została reprezentacja Gimnazjum Nr 15.

Wczoraj w sali sportowej XX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dobrowolskiego 6 w Gdańsku odbył się finał akcji „Szkoła bez nudy i nałogów”, organizowanej przez gdańską komendę policji. Partnerami akcji było Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu, Biuro Prezydenta ds. Euro 2012 oraz Zakon Kapucynów Mniejszych w Gdańsku. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Gdańska, a medialny – „Dziennik Bałtycki” i „Radio Gdańsk”.

Ideą turnieju jest integracja młodzieży, rozwijanie pasji oraz rozszerzanie horyzontów naukowych. W tym roku szczególny nacisk został położony na kreowanie pozytywnych zachowań oraz wzorców i postaw podczas imprez sportowych. W kontekście organizacji w mieście Euro 2012 policjanci uczą młodzież „prawdziwego kibicowania”, czyli zachowania zgodnego z prawem podczas różnego rodzaju imprez masowych, jak również kibicowania bez przemocy i nałogów.

Z dwunastu gimnazjów, które przystąpiły do konkursu, do finału zakwalifikowali się uczniowie z czterech gdańskich szkół. Wczorajszy turniej rozpoczął Maciej Florek – laureat programu „You Can Dance”, który zatańczył dla zgromadzonej publiczności.

Stające do rywalizacji drużyny wzięły udział w trzech dyscyplinach:

1. Zawody sprawnościowe.
2. Quiz wiedzy m.in. z zakresu bezpieczeństwa podczas imprez sportowych.
3. Zawody drużyn kibiców.

Zwycięzcą turnieju zostało Gimnazjum Nr 15. Natomiast cała klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. Gimnazjum Nr 15 w Gdańsku
2. Gimnazjum Nr 5 w Gdańsku
3. Gimnazjum Nr 12 w Gdańsku
4. Gimnazjum Nr 11 w Gdańsku

Turniej zakończył się wręczeniem reprezentacjom szkół nagród rzeczowych, medali oraz pucharów, ufundowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku.