Wiadomości

POLICJANCI ODNALEŹLI ZAGINIONE DZIECKO

Dzięki gdańskim policjantom wczorajsze poszukiwania zaginionej 9-letniej dziewczynki zakończyły się sukcesem. W wyniku intensywnych poszukiwań, dziecko całe i zdrowe funkcjonariusze odnaleźli godzinę po zgłoszeniu  

Dzięki gdańskim policjantom wczorajsze poszukiwania zaginionej 9-letniej dziewczynki zakończyły się sukcesem. W wyniku intensywnych poszukiwań, dziecko całe i zdrowe funkcjonariusze odnaleźli godzinę po zgłoszeniu.

Wczoraj kilka minut przed godz. 19.00 na telefon alarmowy 112 zadzwoniła 32-letnia kobieta, która zgłosił zaginięcie swojej 9-letniej córki. Z przekazanych policji informacji wynikało, że dziewczynka ok. godz. 11.30 wyszła z domu z koleżanką i do chwili zgłoszenia nie wróciła. Kobieta zaczęła szukać swojej córki na własną rękę, a gdy to nie dało rezultatu powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Krzysztof Gajewski natychmiast wydał polecenie o skierowaniu jednej z kompani policjantów zabezpieczających wczorajszy mecz do poszukiwań zaginionego dziecka. Dziewczynki szukało jednocześnie ponad 70 funkcjonariuszy.

Policjanci wnikliwie sprawdzali każdy sygnał mogący przyczynić się do odnalezienia dziecka. Przeszukiwali pobliski teren, rozmawiali z napotkanymi osobami, dokładnie sprawdzali miejsca gdzie mogłoby przebywać. Wszystkim patrolom przekazano rysopis poszukiwanej 9-latki. W działania zaangażowano również psa tropiącego.

Ok. godz. 20.00 jeden z patroli znalazł zaginioną dziewczynkę kilkaset metrów od rodzinnego domu całą i zdrową.

Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności, które towarzyszyły temu, iż 9-letnia dziewczynka na prawie cały dzień opuściła dom bez opieki.

 

Powrót na górę strony