Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZEWANEGO O ZABÓJSTWO KOBIETY

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Przymorza odpowiedzialności karnej nie uniknie 46-letni gdańszczanin, któremu grozi dożywocie. Mężczyzna podejrzewany jest o zabójstwo 40-letniej kobiety. Sprawca zadał jej jeden cios nożem w plecy, który niestety okazał się dla niej śmiertelny. Dziś 46-latek zostanie przesłuchany przez prokuratora. W sobotę wieczorem dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację, że w jednym z bloków na Przymorzu, najprawdopodobniej doszło do zabójstwa.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Przymorza odpowiedzialności karnej nie uniknie 46-letni gdańszczanin, któremu grozi dożywocie. Mężczyzna podejrzewany jest o zabójstwo 40-letniej kobiety. Sprawca zadał jej jeden cios nożem w plecy, który niestety okazał się dla niej śmiertelny. Dziś 46-latek zostanie przesłuchany przez prokuratora.

W sobotę wieczorem dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację, że w jednym z bloków na Przymorzu, najprawdopodobniej doszło do zabójstwa. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol z komisariatu. Po wejściu do mieszkania, funkcjonariusze zastali śmiertelnie ranną kobietę. Mundurowi zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który był w jednym z pokoi. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której 46-latek zaatakował kobietę nożem. Sprawca zadał jej jeden cios w plecy. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Alkomat wykazał u niego prawie dwa promile w organizmie.

46-letni sprawca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że gdańszczanin w przeszłości był wielokrotnie karany. W zakładach karnych spędził kilkanaście lat. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, mężczyzna odpowie za zabójstwo, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora. Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia.