Wiadomości

POMOGŁA POTRZEBUJĄCEJ KOBIECIE, TA JĄ OKRADŁA

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej gdańszczance, która ukradła kartę bankomatową i za jej pomocą wypłaciła sobie tysiąc złotych. Przestępstwa tego dokonała na szkodę 31-letniej kobiety, która pomogła jej w trudnej sytuacji życiowej. Wczoraj 35-letnia sprawczyni tej kradzieży została zatrzymana przez mundurowych z Oruni. Wczoraj do komisariatu na Oruni przyszła 31-letnia gdańszczanka.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniej gdańszczance, która ukradła kartę bankomatową i za jej pomocą wypłaciła sobie tysiąc złotych. Przestępstwa tego dokonała na szkodę 31-letniej kobiety, która pomogła jej w trudnej sytuacji życiowej. Wczoraj 35-letnia sprawczyni tej kradzieży została zatrzymana przez mundurowych z Oruni.

Wczoraj do komisariatu na Oruni przyszła 31-letnia gdańszczanka. Powiadomiła ona policjantów, że przy użyciu jej karty bankomatowej z konta skradzione zostało 1 tys zł. Zgłaszająca dodała, że o przestępstwo to podejrzewa 35-letnią znajomą, której pomogła, gdy ta znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

Ustalenia śledczych wykazały, że w połowie grudnia 2010r, 31-latka udostępniła kobiecie pokój w zamian za prowadzenie domu. Na tyle zaufała potrzebującej, że jednego dnia przekazała jej swoją kartę bankomatową, by skorzystała z niej podczas robienia zakupów do domu. Kilka dni później, pod nieobecność domowników 35-latka wzięła tą kartę ponownie i z bankomatu wypłaciła sobie 1 tys zł. Kiedy domownicy pojawili się w mieszkaniu, 35-latka sprowokowała kłótnię, po której wyprowadziła się od nich. Kilka dni potem pokrzywdzona zorientowała się, że na koncie brakuje tysiąca złotych. O fakcie tym i swoich podejrzeniach natychmiast powiadomiła policjantów.

Jeszcze tego samego dnia, w którym funkcjonariusze otrzymali informację o takim zdarzeniu, sprawczyni tej kradzieży została zatrzymana. 35-latka trafiła do policyjnego aresztu.

Za kradzież karty uprawniającej do wypłaty pieniędzy i kradzież pieniędzy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony