GIMNAZJUM NR 2 ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU „SZKOŁA BEZ NUDY I NAŁOGÓW”.

30 listopada br. w hali sportowej KWP Gdańsk przy ul. Słowackiego 161 rozegrano finał turnieju „Szkoła bez nudy i nałogów”. Do rywalizacji o pierwsze miejsce w zawodach stanęły trzy gdańskie gimnazja: 2, 13, 18 i 46. Zwycięzcą rywalizacji została reprezentacja Gimnazjum nr 2, która wyprzedziła Gimnazjum nr 13 oraz Gimnazjum nr 46.

W miniony wtorek w hali sportowej KWP Gdańsk przy ul. Słowacakiego 161 odbył się finał akcji „Szkoła bez nudy i nałogów”, organizowanej przez gdańską komendę policji oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Do turnieju finałowego przystąpili uczniowie czterech gimnazjów z Gdańska. Stający do rywalizacji uczniowie wzięli udział w trzech dyscyplinach:

1. Zawody sprawnościowe,
2. Quiz wiedzy z zakresu trzech obszarów tematycznych:
-bezpieczeństwo i profilaktyka uzależnień,
-życie i posługa papieża Jana Pawła II,
-wiedza na temat piłki nożnej,
3. Zawody drużyn kibiców.

Komisja, która oceniała sprawność i wiedzę przedstawicieli poszczególnych szkół, dodatkowo przyznała punkty za scenki i tańce propagujące „Kibicowanie zgodne z zasadami fair play”. Ponadto punktowani będą najlepiej dopingujący kibice, którzy towarzyszyli swoim kolegom, podczas rozgrywanych konkurencji. Po zakończeniu dyscyplin i podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzcę, którym okazało się być Gimnazjum nr 2 w Gdańsku. Natomiast cała klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. Gimnazjum nr 2 w Gdańsku
2. Gimnazjum nr 13 w Gdańsku
3. Gimnazjum nr 46 w Gdańsku
4. Gimnazjum nr 18 w Gdańsku

Turniej zakończył się wręczeniem reprezentacjom szkół nagród rzeczowych, medali oraz pucharów, ufundowanych przez Urząd Miejski w Gdańsku, a wręczeń tych dokonali I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Wojciech Sobczak, Komendant Miejski Policji w Gdańsku mł.insp. Zbigniew Pakuła, Dyrektor Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień Adam Landowski, a także Katarzyna Kryczało - polska florecistka, mistrzyni i wicemistrzyni świata w tej dyscyplinie sportu.