Wiadomości

Ojciec i syn byli poszukiwani – zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Śródmieścia

Data publikacji 09.07.2024

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom kryminalni z komisariatu na Śródmieściu wczoraj zatrzymali ojca i syna, którzy byli poszukiwani. 60-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem niealimentacji, natomiast jego 29-letni syn miał do odbycia karę za popełnione przestępstwo uszkodzenia ciała. W ciągu ostatniego tygodnia policjanci na terenie Gdańska zatrzymali łącznie 36 osób poszukiwanych, którzy dopuścili się różnych przestępstw, m.in. oszustwa, zniszczenia minia, kradzieży z włamaniem czy wymuszenia rozbójniczego.

Do policjantów z Gdańska każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Celem policjantów jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Nie udało się to jednak 60-latkowi z Gdańska i jego 29-letniemu synowi, którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych z komisariatu przy ul. Długa Grobla. Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na Śródmieściu przebywają ojciec i syn, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj wieczorem funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres. Na klatce schodowej zauważyli poszukiwanego 60-latka, który naprawiał rower. Mężczyzna został zatrzymany. Następnie w mieszkaniu kryminalni zatrzymali jego 29-letniego syna. Starszy z mężczyzn był poszukiwany dwoma zarządzeniami wydanymi przez sąd w Gdańsku i miał do odbycia ponad roczny wyrok za przestępstwa niealimentacji. 60-latek trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Z kolei zatrzymany 29-latek był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym, gdzie miał do odbycia 55 dni pozbawienia wolności za przestępstwo uszkodzenia ciała. Mężczyzna uwolnił się od tej kary, wpłacając wskazaną przez sąd grzywnę w wysokości 2200 złotych.

W ciągu ostatniego tygodnia gdańscy policjanci zatrzymali 36 osób poszukiwanych. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział policjanci kryminalni, wywiadowcy, funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego, dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze referatu interwencyjnego.
6 osób zatrzymanych było poszukiwanych listami gończymi za popełnione przestępstwa wymuszenia rozbójniczego, zniszczenia mienia, uchylania się od alimentacji, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali również 18 osób, które były poszukiwane sądowymi zarządzaniami lub nakazami doprowadzenia do zakładu karnego, lub aresztu śledczego. Wśród nich byli sprawcy między innymi takich przestępstw jak oszustwo, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, kradzież, kradzież z włamaniem, uchylanie się od alimentacji czy uszkodzenie mienia. Pozostałe 12 osób zatrzymanych to poszukiwani przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu.


 

  • Policjant kryminalny i zatrzymany mężczyzna
  • Policjant kryminalny i zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony