Wiadomości

Po narkotykach, alkoholu i bez uprawnień

Data publikacji 05.07.2024

Gdańscy policjanci zatrzymali wczoraj 5 kierujących, którzy prowadzili po alkoholu, narkotykach i pomimo cofniętych uprawnień. Jeden z zatrzymanych dodatkowo został ukarany 5 mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, a na jego koncie przybyło 18 punktów karnych.

Wczoraj tuż przed godz. 7.00 na ul. Kartuskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault megane. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny i okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 42-letniemu mieszkańcowi pow. łęczyńskiego zatrzymano prawo jazdy.

Podczas kolejnej kontroli, którą policjanci przeprowadzili chwilę przed godz. 8.00 także na ul. Kartuskiej, został zatrzymany 26-letni ob. Ukrainy kierujący skodą. Podczas badania alkomatem okazało się, że ma prawie 0,7 promila. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Kilka minut po godz. 15.00 mundurowi przeprowadzili kontrolę mercedesa na ul. Marynarki Polskiej. Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości 45-letniego gdańszczanina. Mężczyzna był trzeźwy, jednak podczas sprawdzenia jego danych w policyjnych systemach okazało się, że wobec kierującego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania. 45-latek był też poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

Kolejne wyeliminowanie kierującego z ruchu drogowego, który złamał prawo, miało miejsce po godz. 19.00 na ul. mjr. Henryka Sucharskiego. Podczas prowadzonej kontroli podejrzenie policjantów wzbudziło zachowanie 29-latka, a w szczególności jego nienaturalnie wyglądające źrenice. Wykonane badanie testerem narkotykowym wykazało, że kierujący skodą jest pod wpływem amfetaminy. Od 29-latka została pobrana krew, która zostanie przebadana na obecność narkotyków. Mężczyzna został też ukarany 5 mandatami karnymi na łączną kwotę 1600 zł m.in. za korzystanie z telefonu podczas jazdy, niedostosowanie się do sygnalizatora nadającego czerwone światło, brak badań technicznych, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy oraz brak wymaganego wyposażenia pojazdu. Do jego konta zostało też przypisanych 18 punktów karnych.

Tuż przed godz. 21.00 na ul. Połczyńskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 25-latek z Redy ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu.

Za kierowanie po alkoholu lub narkotykach grozi kara 3 lat więzienia, utrata prawa jazdy, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Powrót na górę strony