Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców, którzy ukradli z hotelu mini lodówki

Data publikacji 14.06.2024

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali 23-latka i 24-latka z Gdańska, którzy pod koniec marca w nocy weszli do hotelu i ukradli z otwartych pokojów dwie mini lodówki warte tysiąc złotych. Obaj mężczyźni są już po zarzutach. Starszy z nich za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy.

Pod koniec marca 2024 roku policjanci z komisariatu przy ul. Obrońców Wybrzeża odebrali zgłoszenie o tym, że w nocy do jednej z willi na Przymorzu, która wynajmuje pokoje, weszli dwaj nieznani sprawcy i ukradli dwie mini lodówki warte tysiąc złotych. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców. Policjanci przeanalizowali zapisy z monitoringu, który zarejestrował wizerunek sprawców i zaczęli szukać mężczyzn.
W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze ogniwa patrolowo- interwencyjnego z komisariatu na Przymorzu pojechali do jednego z mieszkań przy ul. Pomorskiej w związku ze zgłoszeniem o awanturze domowej. Na miejscu mundurowi wylegitymowali 23-latka, który był pod wpływem alkoholu i który wszczął awanturę ze swoimi rodzicami. Policjanci od razu zauważyli, że wygląd mężczyzny odpowiada wizerunkowi jednego ze sprawców, który ukradł mini lodówki z hotelu. 23- latek został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut za kradzież. Drugi ze sprawców został zatrzymany przez kryminalnych z Przymorza w środę rano. Tego samego dnia 24-latek z Gdańska usłyszał zarzut za kradzież mini lodówek, za którą odpowie w warunkach recydywy. Policjanci, pracując nad tą sprawą, ustalili, że dwaj mężczyźni założyli się, że w nocy wejdą do hotelu i ukradną stamtąd mini lodówki i całe zdarzenie potraktowali jako żart. Za ten „żart” sprawcom grozi teraz kilkuletni pobyt w więzieniu.
Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, natomiast za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi do 7,5 roku
pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony