Wiadomości

78-latek rozłupał siekierą drzwi, będzie odpowiadał za zniszczenie mienia

Data publikacji 13.06.2024

Gdańscy policjanci zatrzymali 78-letniego mężczyznę, który zniszczył drzwi wejściowe w jednym z mieszkań w Oliwie. Mężczyzna dziś usłyszał zarzut zniszczenia mienia w warunkach powrotu do przestępstwa. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat. Jeżeli sprawca działa w warunkach recydywy, wówczas sąd może zwiększyć karę o połowę.

Wczoraj przed godz. 9.00 oficer dyżurny gdańskiej komendy miejskiej odebrał zgłoszenie, że mężczyzna niszczy drzwi wejściowe w jednym z mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca próbuje dostać się do mieszkania, rozłupując siekierą drzwi. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce najbliższy patrol. Policjanci szybko przyjechali, jednak mężczyzny tam nie było. Sprawca uciekł, jak tylko zorientował się, że zostali zaalarmowani policjanci. Podczas rozmowy ze zgłaszającą oraz świadkiem policjanci ustalili, że mężczyzna kilka miesięcy wcześniej odwiedzał w mieszkaniu swoją znajomą. Obecnie w lokalu mieszka zgłaszająca, a cała sytuacja bardzo ją wystraszyła. Policjanci w pierwszej kolejności sprawdzili, czy nie ma osób rannych, a następnie zaczęli szukać sprawcy. Szybko się okazało, że mężczyzna ukrył się w jednym z garaży przyległych do budynku, w którym zniszczył drzwi. Zatrzymany 78-letnii mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania powiedział policjantom, że chciał wejść do lokalu, aby tam zamieszkać. 78-latek najprawdopodobniej nie wiedział, że mieszkanie ma nowego lokatora. Zatrzymany był trzeźwy, jednak trudno było zrozumieć jego zachowanie i dlatego policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych, którzy go zbadali. Po przeprowadzonym badaniu mężczyzna został przetransportowany do komisariatu. Podczas czynności policjanci zabezpieczyli na miejscu siekierę, której użył sprawca, przeprowadzili też oględziny.

Zatrzymany 78-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a dziś usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa i sąd może zwiększyć grożąca mu karę 5 lat więzienia dodatkowo o połowę.

Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat. Jeżeli sprawca działa w warunkach tzw. recydywy, wówczas sąd może zwiększyć karę o połowę.


 


 


 

  • Policjant umieszcza zatrzymanego w radiowozie
  • Zniszczone drzwi
Powrót na górę strony