Wiadomości

Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego

Data publikacji 13.06.2024

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie pozbyć się długów? A może masz problemy z bieżącymi płatnościami za mieszkanie i boisz się, że wpadniesz w spiralę zadłużenia? Jeśli tak, to koniecznie weź udział w Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego, który odbędzie się w dniach 17-22 czerwca 2024 r. Wczoraj na dziedzińcu Rady Miasta Gdańska odbyła się konferencja prasowa dotycząca nadchodzącego wydarzenia, w której udział wzięli gdańscy policjanci.

W tym roku Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego jest organizowany już po raz dziewiąty. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, gdzie i na jaką bezpłatną pomoc mogą w naszym mieście liczyć osoby mające problem z terminowym opłacaniem czynszu, spłatą kredytu lub doświadczające przemocy ekonomicznej. Mieszkańcy Gdańska mogą zapoznać się z możliwościami wyjścia z długów, zadbania o swój budżet domowy, czy też uzyskać porady prawne, psychologiczne lub różnego rodzaju porady finansowe. Wśród zaplanowanych wydarzeń w ramach nadchodzącej akcji jest organizacja punktów informacyjnych na gdańskich targowiskach, których celem będzie przekazywanie informacji o tym, jak ustrzec się przed internetowymi oszustwami, gdzie i na jakie wsparcie mogą liczyć między innymi osoby zadłużone lub doświadczające przemocy ekonomicznej. Na tych punktach będzie można spotykać dzielnicowych z komisariatów na Śródmieściu, Wrzeszczu i Przymorzu. Spotkanie z policjantami będzie możliwe podczas następujących wydarzeń plenerowych:
• 18.06, wtorek: targowisko przy ul. Wyspiańskiego we Wrzeszczu w godz. 8.00–12.00, przy wejściu od strony ul. Wyspiańskiego,
• 20.06, czwartek: targowisko przy ul. Elbląskiej na Rudniku w godz. 8.00–12.00, przy siedzibie zarządu targowiska,
• 22.06, sobota: targowisko przy ul. Czerwony Dwór na Przymorzu w godz. 8.00–12.00, przy wejściu od ul. Chłopskiej, przy galerii handlowej „Kamyk Zielony”
W wyznaczonych termiach i miejsca oprócz policjantów na mieszkanki i mieszkańców Gdańska czekać będą osoby reprezentujące Gdańskie Nieruchomości, Gdańskie Centrum Świadczeń, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdański Urząd Pracy oraz biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Gdańsku. Będzie można porozmawiać także z przedstawicielami Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, ale także Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Pomorskiej Izby Adwokackiej, Fundacji Santander oraz Centrum Edukacji Bezpieczeństwa (CEB) w 4 LO w Gdańsku.
W ramach Tygodnia Bezpieczeństw Ekonomicznego mając na względzie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów, gdańscy policjanci będą obecni także na Paradzie i Pikniku Seniorów na Ołowiance, która odbędzie się 17 czerwca 2024 roku w godzinach 12:00-17:00, a jej start zaplanowano na godzinę 12:00 pod Fontanną Neptuna.

  • Plakat Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego
  • Policjantka udziela wywiadu , z tyłu policjnat
  • Konferencja prasowa
Powrót na górę strony