Wiadomości

Chciała skoczyć z wiaduktu, z pomocą ruszyli dzielnicowi z Wrzeszcza

Data publikacji 10.06.2024

Natychmiastowa reakcja i zdecydowane działanie dzielnicowych z komisariatu we Wrzeszczu pozwoliły na uratowanie 33-latki, która chciała skoczyć z wiaduktu. Zdeterminowani funkcjonariusze podjęli z nią rozmowę, chwycili ją, a następnie przenieśli na drugą stronę barierki i zabrali w bezpieczne miejsce. Mieszkanka powiatu puckiego trafiła pod opiekę specjalistów.

W czwartek po godzinie 16:00 policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Klinicznej stoi kobieta i chce skoczyć z wiaduktu. Liczyła się każda sekunda dlatego też, na miejsce natychmiast pojechali mł.asp. Marek Matras i sierż.szt. Łukasz Kruszyński - dzielnicowi z komisariatu we Wrzeszczu. Ponieważ sytuacja wymagała szybkiego działania, funkcjonariusze bez chwili wahania ruszyli w stronę kobiety. Mundurowi podjęli spokojną rozmowę z 33-latką i w pewnym momencie chwycili ją, a następnie przenieśli na drugą stronę barierki. Funkcjonariusze zaopiekowali się 33-latką i udzielili jej wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała kobietę do szpitala.


Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Możesz także wejść na stronę www.pomorskiedlaciebie.pl i tam szukać pomocy.

  • Dwaj policjanci stoją na tle radiowozu
Powrót na górę strony