Wiadomości

W ciągu kilku godzin zatrzymali dwóch pijanych kierujących i taksówkarza, który miał cofnięte uprawnienia

Data publikacji 07.06.2024

Wczoraj policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 22-latki kierującej motorowerem, która bez uprawnień i będąc pod wpływem prawie 1,5 promila, spowodowała wypadek drogowy. Kobieta jechała bez kasku i przewoziła pijanego pasażera. Kilka godzin później policjanci z Nowego Portu zatrzymali koło komisariatu 35-letniego kierowcę opla, który był pod wpływem ponad 0,8 promila. Patrol ruchu rogowego podjął interwencję wobec 23-letniego taksówkarza, który popełnił szereg wykroczeń i został za to ukarany sześcioma mandatami na łączną kwotę 1600 złotych i 23 punktami karnymi. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wczoraj po godzinie 18:00 policjanci ruchu drogowego z Gdańska zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Nowotnej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-latka kierująca motorowerem z nieustalonych jak dotąd przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do lewej strony jedni i uderzyła w krawężnik, wywracając się z jednośladem, a następnie uderzyła w słup oświetleniowy. Podczas interwencji okazało się, że kobieta nie miała kasku, uprawnień do kierowania, była pod wpływem prawie 1,5 promila oraz przewoziła 32-letniego pasażera, który był nietrzeźwy i miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila. Kobieta i mężczyzna z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania.
Po godzinie 23:00 policjanci gdańskiej drogówki na ul. Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli kierującego taksówką, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego i naruszył obowiązek jazdy prawostronnej. W trakcie sprawdzania danych 23-latka z Ukrainy okazało się, że decyzją administracyjną Urzędu Miejskiego w Gdańsku od lutego 2024 roku ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze nałożyli na 23-latka sześć mandatów na łączną kwotę 1600 złotych i 23 punkty karne za korzystanie z telefonu podczas jazdy, przewożenie pasażera niekorzystającego z pasów bezpieczeństwa, naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej, stan techniczny pojazdu, brak cennika oraz brak obowiązkowego wyposażenia taksówki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.
Godzinę później policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Nowego Portu na ul. Kasztanowej zauważyli kierującego, który obok komisariatu jechał tzw. slalomem. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanin był pod wpływem ponad 0,8 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi do 2 lat więzienia.

  • Radiowóz i zatrzymany pojazd do kontroli
Powrót na górę strony