Wiadomości

27-latek był pod wpływem prawie 2 promili i spowodował kolizję

Data publikacji 15.05.2024

Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego zatrzymali 27-latka z powiatu gdańskiego, który pijany kierował samochodem i spowodował kolizję drogową. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj po godzinie 14:00 policjanci gdańskiej drogówki zostali poinformowani, że na ul. Okopowej doszło do kolizji drogowej trzech pojazdów. Na miejscu funkcjonariusze zastali uczestników zdarzenia, w tym oddalającego się pieszo sprawcę kolizji. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali 27-latka z powiatu gdańskiego, który kierował fordem fusion. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, jadąc ul. Okopową w kierunku ul. Wały Jagiellońskie, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w stojące przed nim audi, które pchnięte uderzyło w stojący przed nim renault laguna. Od kierującego fordem czuć było zapach alkoholu, miał on bełkotliwą mowę i zataczał się. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-latek był pod wpływem prawie 2 promili. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, dowód rejestracyjny, a samochód, którym jechał, odholowali na parking strzeżony. Mieszkaniec powiatu gdańskiego został przewieziony na komisariat.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.

  • Zdjęcie samochodu z kolizji
  • Zdjęcie samochodu z kolizji
Powrót na górę strony