Wiadomości

39-latka odpowie za zniszczenie mienia

Data publikacji 14.05.2024

Policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę Gdańska, podejrzaną o zniszczenie mienia. Kobieta, rzucając kamieniami, powybijała okna w altanie na terenie ogrodów działkowych oraz zbiła szybę w samochodzie ciężarowym. Zatrzymana usłyszała zarzuty zniszczenia mienia o wartości ponad 5 tys. zł. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 5 lat więzienia.

W marcu policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie, że na terenie jednego z ogrodów działkowych doszło do zniszczenia mienia. Sprawca z niewiadomego powodu rzucał kostkami brukowymi w domek na działce ogrodowej. W wyniku zdarzenia zostały zbite szyby w trzech oknach, uszkodzeniu uległy też ramy okienne oraz wewnętrzne rolety. Policjanci pojechali na miejsce, przyjęli zawiadomienie, wykonali oględziny i rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy. Do podobnego zdarzenia doszło kilka dni później. Tym razem sprawca zbił szybę w drzwiach samochodu ciężarowego. Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zgromadzone w sprawie informacje i ustalili tożsamość sprawcy. Gdy okazała się nią 39-letnia mieszkanka Gdańska, funkcjonariusze wszczęli jej poszukiwania.

Wczoraj tuż przed godz. 10.00 policjanci z komisariatu w Osowej podczas kontroli jednego z wytypowanych adresów na terenie dzielnicy Wrzeszcz zatrzymali kobietę. 39-latka trafiła na komisariat i usłyszała zarzuty zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 5 tys. zł. Podczas rozmowy z policjantami, podejrzana nie wyjaśniła powodu swoich czynów.

Za zniszczenie mienia grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony