Wiadomości

W 24 godziny zatrzymali 6 osób poszukiwanych

Data publikacji 14.05.2024

W poniedziałek policjanci na terenie Gdańska zatrzymali 6 poszukiwanych osób, które dopuściły się różnych przestępstw, m.in. przywłaszczenia mienia, uszkodzenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowego. Wśród zatrzymanych 1 osoba była poszukiwana listem gończym, a 2 zarządzeniami lub nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Ponadto w ręce funkcjonariuszy trafiły 3 osoby poszukiwane w celu ustalenia miejsca pobytu.

Do policjantów z Gdańska każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest znalezienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.

Wczoraj do pierwszych zatrzymań osób poszukiwanych doszło o godzinie 07:30 na ul.Targ Węglowy. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku podjęli tam interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy spożywali piwo. Podczas legitymowania okazało się, że 21-latek z Gdańska jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i zarządzeniem prokuratury w Pińczowie ma zostać zatrzymany i doprowadzony do prokuratury do sprawy oszustwa. Z kolei podczas sprawdzania danych 24-latka z Gdyni, policjanci ustalili, że jest on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz nakazem sądowym ma zostać osadzony w zakładzie karnym celem odbycia 147 dni kary pozbawienia wolności z przestępstwo narkotykowe. Podczas kontroli obu mężczyzn funkcjonariusze znaleźli przy nich zawiniątka z narkotykami, które przekazano do dalszych badań. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie 21-latka i 24-latka. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
O godzinie 10:45 dzielnicowi na terenie komisariatu przy ul. Kartuskiej wylegitymował 60-latka, który przyszedł do policjantów, by załatwić sprawę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany czterema zarządzeniami prokuratora do ustalenia miejsca pobytu, a także ma zostać zatrzymany i doprowadzony do prokuratury w sprawach niealimentacji i poświadczenia nieprawdy.
Policjanci z Oliwy ustalili, że we wskazanym miejscu może przebywać 45-latek, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze pojechali do Sopotu i o godzinie 11:20 na al. Niepodległości zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu, ale także listem gończym i nakazem sądowym za przestępstwa kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. 45-latek trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.
Wczoraj po godzinie 22:00 policjanci z Przymorza odebrali zgłoszenie, że na ul. Chłopskiej doszło do sprzeczki pomiędzy agresywnym mężczyzną i kobietą a obsługą jednego z barów. W takcie interwencji funkcjonariuszu wylegitymowali wskazaną przez zgłaszającego 41-latkę z Gdańska oraz 20-letnia kobietę, która była świadkiem zdarzenia. Podczas sprawdzania ich danych wyszło, że starsza z kobiet jest poszukiwana zarządzeniem sądu i ma do odbycia 75 dni kary pozbawienia wolności za przestępstwo przywłaszczenia powierzonego mienia. 41-latka została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Z kolei 20-letnia gdańszczanka była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. Kobieta sporządziła oświadczenie o aktualnym miejscu pobytu.

  • Policjanci prowadzą dwóch zatrzymanych mężczyzn
Powrót na górę strony