Wiadomości

Podsumowanie weekendu na drogach Gdańska.

Data publikacji 13.05.2024

Podczas minionego weekendu gdańscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy byli nietrzeźwi. Wśród nich była 44-latka, która z 3 promilami w organizmie kierowała smartem. Funkcjonariusze podjęli także interwencję wobec 16-latka, który będąc pod wpływem 1,5 promila, jechał rowerem drogą S-6. Do policyjnego aresztu trafił również 26-letni kierowca renault, który miał dwa sądowe zakazy, znaczną ilość narkotyków przy sobie i prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających.

W piątek przed godziną 11:00 na ul. Syriusza patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 44-latka kierującego fordem focus. Podczas interwencji mężczyźnie trzęsły się ręce, miał zaczerwienione oczy i czuć było od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Gdańska był pod wpływem ponad promila. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latkowi prawie jazdy i przewieźli go do komisariatu.


W sobotę przed godziną 01:00 w nocy na ul. Malarzy policyjni wywiadowcy postanowili skontrolować kierującego renault clio. Od początku mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, był agresywny i chciał uciec z miejsca kontroli. Mundurowi obezwładnili go i zatrzymali. W trakcie interwencji i sprawdzania danych 26-latka z Gdańska okazało się, że ma on dwa zakazy sądowe, które obowiązywały go do grudnia 2024 roku. Podczas kontroli osobistej, a także podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zawiniątka z substancją koloru żółtego oraz worek foliowy z suszem roślinnym. Od mężczyzny w szpitalu została pobrana krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. Biegły po zbadania substancji należących do 26-latka stwierdził, że jest to znaczna ilość narkotyków w postaci 147 porcji marihuany i klefedronu. Za posiadanie takiej ilości narkotyków mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, a także zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. W sobotę po godzinie 01:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że drogą S-6 na wysokości węzła Matarnia porusza się rowerzysta. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali wskazanego przez świadka 16-leteniego rowerzystę, od którego czuć było zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że nieletni był pod wpływem ponad 1,5 promila. 16-latek został przekazany pod opiekę matce, a za swoje zachowanie odpowie w sądzie rodzinnym i nieletnich. Po godzinie 08:00 na ul. Na Szańcach funkcjonariusze drogówki skontrolowali 57-latka kierującego renault. Od gdańszczanina czuć było zapach alkoholu, więc został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że 57-latek miał w organizmie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i przewieźli go do komisariatu. W sobotę przed godziną 10:00 policjanci drogówki dostali zgłoszenie, że na ul. Guderskiego doszło do ujęcia obywatelskiego kierującej smartem, która jest pijana. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 44-latki, która siedział za kierownicą pojazdu. Badanie wykazało, że była ona pod wpływem 3 promili alkoholu. Kobieta została zatrzymana.


Do kolejnego ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę tuż po 02:00 w nocy na ul. Stryjewskiego. Na miejsce pojechali policjanci ze Śródmieścia, którzy zatrzymali 33-latka z Ukrainy kierującego audi A4. Badanie alkomatem wykazało, że był on pod wpływem prawie 2 promili. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał szybko dostać się do szpitala, do którego z urazem nogi trafiła jego partnerka. Sprawca nie chciał czekać na taksówkę lub inny środek transportu, wiec wsiadł za kierownicę swojego auta, będąc w stanie nietrzeźwości.

Za posiadanie znacznie ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także sądowy zakaz i wysoka grzywna.

  • Radiowóz i samochód zatrzymany do kontroli
Powrót na górę strony