Wiadomości

Zatrudniał się w sklepach i je okradał

Data publikacji 08.04.2024

Kryminalni z Gdańska zatrzymali 25-latka, który zatrudniał się w placówkach znanej sieci sklepów osiedlowych, a następnie je okradał. Mężczyzna ma na swoim koncie też kradzież samochodu o wartości prawie 130 tys. zł. Sprawca usłyszał już zarzuty, działał w warunkach recydywy i teraz grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Śródmieściu podczas swojej pracy zdobyli informację o 25-latku z Gdańska, który odpowiada za kradzież samochodu marki BMW o wartości prawie 130 tys. zł., który kilka dni wcześniej został odnaleziony i zabezpieczony przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Kryminalni ze Śródmieścia dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu ustalili tożsamość 25-latka i zaczęli go szukać. Mężczyzna nie przebywał pod adresem zameldowania, często zmieniał miejsca pobytu i jego zatrzymanie było utrudnione. Gdy kryminalni ustalili kolejny adres, pojechali go sprawdzić. W minioną środę o godz. 11.00 policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań na gdańskiej Letnicy. Wtedy to mężczyzna postanowił pozbyć się dowodów przestępstwa i zaczął wyrzucać przez okno różne przedmioty. Policjanci wcześniej zabezpieczyli teren i byli przygotowani na każdy ruch sprawcy. Wszystko, co zostało wyrzucone, funkcjonariusze zabezpieczyli. 25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z komisariatu w Nowym Porcie w ramach otrzymanych pomocy prawnych, przedstawili mężczyźnie zarzuty za przestępstwa, których dopuścił się na terenie innych miast. Sprawca usłyszał łącznie 13 zarzutów m.in. zarzuty kradzieży mienia, kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia, ukrycia dokumentu.

Mężczyzna odpowie za przestępstwa, których dopuścił się na terenie Warszawy, Krakowa, Szczecina, Wojkowic. 25-latek zatrudnił się w osiedlowych sklepach, a następnie je okradał. Ukradł też bmw o wartości prawie 130 ty zł, drogie telefony, tablet, artykuły tytoniowe.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za oszustwo grozi kara 8 lat więzienia. Za kradzież oraz zniszczenie mienia grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa w warunkach powrotu do przestępstwa, wówczas sąd może zwiększyć karę o połowę.


 

Powrót na górę strony