Wiadomości

Zatrzymany 30-latek odpowie za popełnione przestępstwa

Data publikacji 27.03.2024

Gdańscy policjanci zatrzymali 30-latka, który ma na swoim koncie usiłowanie włamania, posiadanie narkotyków oraz kierowanie gróźb karalnych wobec pracownika osiedlowego sklepu. Mężczyzna wpadł dzięki pracy kryminalnych. Najcięższe z popełnionych przestępstw jest zagrożone karą nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu na Przymorzu pracowali nad sprawą usiłowania włamania do jednego z mieszkań. Wówczas to sprawca nie dostał się do środka, ponieważ poddał się w momencie forsowania drzwi łomem. Jego zamiar dla policjantów był oczywisty i wiedzieli, że musi ponieść konsekwencje. Podczas pracy nad tą sprawą okazało się, że mężczyzna odpowiada też za inne przestępstwo. Na początku marca, wymachując młotkiem, miał grozić pracownikowi jednego z osiedlowych sklepów na terenie Przymorza. Kryminalni zdobyli i sprawdzili na temat sprawcy wiele informacji, zabezpieczyli też monitoring. Gdy ustalili jego dane oraz adres, pojechali go zatrzymać. Kryminalni mieli też informację, że 30-latek z Przymorza ma w mieszkaniu narkotyki i muszą je dokładnie sprawdzić. W miniony wtorek tuż przed godz. 11.00 kryminalni weszli do mieszkania mężczyzny i go zatrzymali. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w mieszkaniu łom oraz ubrania, które miał na sobie podczas próby włamania. Policjanci zabezpieczyli też w mieszkaniu amfetaminę, marihuanę, ecstasy oraz mefedron, łącznie kilkadziesiąt porcji. Całość zakazanym substancji trafiła do badań fizykochemicznych, które przeprowadzi biegły sądowy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś usłyszy najprawdopodobniej zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz kierowania gróźb.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata. Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara 3 lat więzienia.

  • Zatrzymany 30-latek
Powrót na górę strony