Wiadomości

Jednego dnia zatrzymali 7 sprawców kradzieży

Data publikacji 08.03.2024

Wczoraj policjanci na terenie Gdańska zatrzymali siedem osób podejrzewanych o kradzieże. Większość z nich ukradła różnego rodzaju asortyment w sklepach, ale zatrzymana została także 39-latka, która z klatki schodowej ukradła dwie walizki warte 2600 złotych. Wśród tych osób był poszukiwany 31-latek i 13-latka, której zaginiecie zgłoszono w Gdyni.

Wczoraj o godzinie 09:30 dzielnicowi z komisariatu w Oliwie pojechali na interwencję do jednego z marketów budowlanych przy ul. Grunwaldzkiej. Ze zgłoszenia wynikało, że pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który ukradł ze sklepu narzędzia warte 185 złotych. Za wykroczenie kradzieży 31-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz ma od odbycia karę 10 dni aresztu za wykroczenie prowadzenia sprzedaży poza miejscem do tego wyznaczonym. Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany. W trakcie czynności kryminalni z Oliwy ustalili, że mężczyzna 21 lutego w markecie budowlanym ukradł młotowiertarkę wartą ponad 1100 złotych. Podejrzany usłyszał zarzut za tę kradzież, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu na najbliższe dni.

Przed godziną 14:00 policjanci z komisariatu na Śródmieściu odebrali zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów na terenie centrum handlowego trzy osoby próbowały ukraść dwa telefony oraz słuchawki warte ponad 2 tysiące złotych. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili, że sprawcy zabrali towar z półki, schowali się za stojące w sklepie lodówki i za pomocą noża próbowali zerwać zabezpieczenia z zabranych przedmiotów. Policjanci zatrzymali mieszkańców Gdyni w wieku 23, 19 i 13 lat oraz zabezpieczyli nóż, którym sprawcy posłużyli się podczas kradzieży. W trakcie sprawdzania danych nieletniej okazało się, że jest poszukiwana i jej zaginięcie zostało zgłoszone na terenie Gdyni. 13-latka została przekazana rodzicom, natomiast dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na zarzuty.
Godzinę później policjanci referatu interwencyjnego zostali wezwani do tego samego centrum handlowego. Ze zgłoszenia wynikało, że pracownicy ochrony ujęli mężczyznę, który ze sklepu z odzieżą ukradł cztery pary spodni, trzy bluzy, trzy kurtki, spodenki oraz czapkę o warte prawie 2 000 złotych. 35-letni obywatel Białorusi zdjął zabezpieczenia z ubrań, schował je do plecaka, a następnie chciał opuścić teren sklepu bez płacenia za towar. Odzież wróciła na półki sklepowe, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
22 lutego policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że z klatki schodowej jednego z bloków na al. Jana Pawła skradziono dwie walizki warte 2600 złotych, które pokrzywdzona na chwilę wystawiała przed drzwi podczas przeprowadzki. Do tej sprawy został zabezpieczonym monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawczyni kradzieży. Kryminalni podczas pracy nad tą sprawą ustalili tożsamość oraz miejsce zamieszkania podejrzanej. Wczoraj o godzinie 17:30 w jednym z mieszkań na Przymorzu policjanci zatrzymali 39-latkę z Gdańska. Kobieta dobrowolnie wydała ukradzione walizki, które zostały zabezpieczone przez policjantów. Gdańszczanka w komisariacie usłyszała zarzut za kradzież walizek, a następnie została zwolniona do domu.


Wczoraj przed godziną 18:00 pracownik ochrony jednego ze sklepów spożywczych na ul. Podwalu Staromiejskim powiadomił policjantów, że do sklepu weszła kobieta, którą obsługa monitoringu rozpoznała, jako osobę, która w lutym i marcu ukradła artykuły spożywcze o łącznej wartości prawie 1400 złotych. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, zatrzymali 35-latkę z powiatu gdańskiego i przewieźli ją do policyjnego aresztu.


Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymaną
Powrót na górę strony