Wiadomości

13 zatrzymanych kierujących, którzy złamali prawo to wynik weekendowych kontroli drogowych

Data publikacji 20.11.2023

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu 13 kierujących. 10 z nich kierowało po alkoholu, 2 osoby miały cofnięte uprawnienia, na jednym z kierujących ciążył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Weekendowy kontrole na drogach Gdańska zakończyły się zatrzymaniem 13 kierujących, którzy złamali prawo. W piątek o godzinie 8.15 na al. Zwycięstwa policjanci do kontroli zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Podczas sprawdzania danych 36-latka w policyjnych systemach okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia. Mieszkaniec Gdańska za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a za przestępstwo odpowie przed sądem.

W sobotę mundurowi zatrzymali 7 kierujących „na podwójnym gazie” oraz kolejnego kierującego z cofniętymi uprawnieniami. Około godziny 7.20 na ul. Nowatorów policjanci skontrolowali kierującego volkswagenem. 40-latek z Kartuz wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem 0,6 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.

Także w sobotę na ul. Owczarnia jechał osobowym volkswagenem 37-latek będący pod wpływem ponad 0,7 promila. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony.

Tego samego dnia tuż po godzinie 8.00 na ul. Wosia Budzysza policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnego kierującego popełniającego przestępstwo. Podczas badania 48-letniego mieszkańca Gdańska alkomatem okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad pół promila alkoholu. Kierujący oplem został zatrzymany.

Pozostali skontrolowani kierujący prowadzili auta w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy, a za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem.

W sobotę około godzin y 19.00 na ul. Juliusza Słowackiego zespół grupy Speed do kontroli drogowej zatrzymał 22-letniego kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Mundurowi sprawdzili dane gdańszczanina w systemach policyjnych. W czasie interwencji okazało się, że wydano przeciwko niemu decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Mężczyzna za przekroczenie prędkości oraz za zły stan techniczny samochodu został ukarany mandatami w wysokości 1300 zł.


W niedzielę o godzinie 3.45 policjanci zostali poinformowani przez oficera dyżurnego o kolizji drogowej na ul. Spacerowej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 23-letnia kierująca hondą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Kobieta zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w samochód osobowy marki Skoda. Podczas badania uczestników zdarzenia alkomatem okazało się, że kierująca hondą jest pod wpływem ponad promila alkoholu. Mieszkanka powiatu elbląskiego została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego komisariatu.

Około godziny 8.30 na ul. Trakt św. Wojciecha policjanci grupy Speed skontrolowali kierującego peugeotem. W rozmowie z 25-letnim obywatelem Ukrainy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego jest pijany i ma 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kierujący został zatrzymany.

W niedzielę policjanci zatrzymali też 22-letniego gdańszczanina, wobec którego sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna około godziny 18.00 jechał ciężarowym mercedesem bez wymaganych pasów bezpieczeństwa. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna stanie przed sądem, a za brak pasów został przez policjantów pouczony.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do 3 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Jazda mimo cofniętych uprawnień zagrożona jest karą do 2 lat pozbawiania wolności.


 

  • Policyjny radiowóz
Powrót na górę strony