Wiadomości

54-latka płaciła cudzą kartą, grozi jej do 10 lat więzienia.

Data publikacji 28.09.2023

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 54-letnią kobietę, która posługując się cudzą kartą bankomatową, zapłaciła za papierosy i zakupy spożywcze warte ponad 240 złotych. Kobieta usłyszała 9 zarzutów, teraz grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

Kryminalni na Śródmieściu pracowali nad sprawą przywłaszczonego portfela, w którym była między innymi karta bankomatowa. Funkcjonariusze podczas swojej pracy sprawdzili zdobyte informacje dotyczące zdarzenia, przeanalizowali także zapisy z kamer monitoringu i ustalili rysopis kobiety, która dokonywała nieautoryzowanych transakcji utraconą przez pokrzywdzonego kartą. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu kryminalni szybko ustalili jej dane. We wtorek po południu policjanci zatrzymali 54-latkę z Gdańska. Podczas przeszukania kobiety, funkcjonariusze znaleźli przy niej portfel z dokumentami, należący do pokrzywdzonego. Podejrzana została doprowadzona do policyjnego aresztu.


Funkcjonariusze ustalili, że 54-latka 25 września utraconą przez pokrzywdzonego kartą bankomatową dokonała 8 nieautoryzowanych transakcji w sklepach, płacąc nią za papierosy i zakupy spożywcze. Z tego tytułu zgłaszający poniósł starty w wysokości ponad 240 złotych. Kobieta usłyszała 9 zarzutów w tej sprawie i odpowie za kradzież portfela z dokumentami oraz za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjantka przesłuchuje kobietę
Powrót na górę strony