Wiadomości

32-letni złodziej samochodu zatrzymany.

Data publikacji 27.09.2023

Kryminalni z Oliwy zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu marki Peugeot o wartości 4,5 tysiąca złotych i odzyskali kradzione auto. Podczas czynności w tej sprawie 32-latek nie zatrzymał się funkcjonariuszom do kontroli i podczas ucieczki spowodował kolizję. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty za kradzież pojazdu oraz za niezatrzymanie się do kontroli. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotę policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Peugeot o wartości 4,5 tysiąca złotych. Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w rejonie dzielnicy VII Dwór, a sprawca wykorzystał fakt, że auto stało otwarte, a wewnątrz pojazdu były kluczyki. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, przeszukali rejon i sprawdzili teren pod kątem obecności kamer monitoringu. Szczegółowe informacje o ukradzionym samochodzie zostały przekazane do policyjnym patrolom.
Sprewą zajęli się także kryminalni z Oliwy, którzy prowadząc czynności w tej sprawie, w poniedziałek po południu zaważyli ukradzionego peugeota jadącego ul. Dąbrowskiego. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, znany policjantom z wcześniejszych zatrzymań. Kryminalni dali kierującemu polecenia do zatrzymania przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten nie zareagował na te sygnały i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Na ul. Legnickiej sprawca wyskoczył z jadącego pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu na ul. Zakopiańskiej 32-lateni gdańszczanin został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie ucieczki 32-latek uderzył peugeotem w zaparkowany pojazd marki Mercedes Sprinter i za tą kolizję sprawca został ukarany przez patrol drogówki mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze sporządzili także wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny, za to, że kierował autem, nie mając do tego uprawnień.
Odzyskany samochód został zabezpieczony na strzeżonym parkingu, a 32-letni gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty za kradzież pojazdu i za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli.


Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi do 5 lat więzienia. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo kradzieży. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Radiowóz nieoznakowany i samochód marki Peugeot
Powrót na górę strony