Wiadomości

Policjant w drodze do pracy zauważył leżącego na ulicy mężczyznę

Data publikacji 25.09.2023

Funkcjonariusz z gdańskiej komendy miejskiej jadąc do pracy, zauważył leżącego na ulicy mężczyznę. Jak się okazało, 43-latek przewrócił się, doznał urazu głowy i mocno krwawił.

W miniony piątek policjant z referatu wywiadowczego gdańskiej komendy miejskiej, jadąc do pracy, zauważył leżącego na drodze mężczyznę. Do zdarzenia doszło na jednej z głównych dróg w gminie Lichnowy. Funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój samochód i podbiegł do leżącego, aby udzielić mu pomocy. W tym samym czasie zatrzymał się inny kierowca jadący z naprzeciwka, który pomógł policjantowi przenieść mężczyznę w bezpieczne miejsce. Jak się okazało, 43-latek najprawdopodobniej zasłabł i się przewrócił, rozbijając podczas upadku głowę. Mężczyzna obficie krwawił i funkcjonariusz natychmiast udzielił mu pomocy przedmedycznej, zaopatrzył ranę i wezwał pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Policjant doskonale wiedział, co należy w tej sytuacji zrobić, jednak należy przypomnieć, że udzielenie pomocy to obowiązek każdego z nas. Za jej nieudzielenie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Mówi o tym art. 162 kodeksu karnego.

Więcej o zasadach pomocy przedmedycznej przeczytasz, klikając w link:

https://tiny.pl/w3zrb


 

Powrót na górę strony