Wiadomości

Znieważył 21-latkę, zaatakował nożem 22-latka i uciekł, został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców.

Data publikacji 19.09.2023

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji, który znieważył 21-letnią obywatelkę Mołdawii i zaatakował nożem 22-letniego Mołdawianina, który stanął w obronie znajomej. Na skutek zdarzenia pokrzywdzony doznał średniego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany usłyszał zarzuty za znieważenie oraz uszkodzenia ciała. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

W niedzielę po północy policjanci odebrali zgłoszenie, że w jednym z hosteli na Kokoszkach doszło do awantury, podczas której sprawca znieważył słowami wulgarnymi 21-latkę z Mołdawii, a kiedy w jej obronie stanął 22-letni Mołdawianin, 28-latek z Gruzji wyciągnął nóż i zaatakował mężczyznę. Po zdarzeniu napastnik uciekł.
Policjanci udzielili rannemu 22-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, zatamowali krwotok, a następnie przekazali go załodze karetki pogotowia, która przewiozła 22-latka do szpitala. Na miejscu policyjni wywiadowcy ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go szukać. Podczas przeszukania terenu na ul. Kartuskiej funkcjonariusze zauważyli mężczyznę przypominającego sprawcę ataku. 28-letni obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podczas czynności w tej sprawie śledczy ustalili, że pokrzywdzony 22-latek doznał obrażeń ciała trwających powyżej 7 dni, a podczas zdarzania był narażony na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzuty za uszkodzenia ciała i znieważenie. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 5 lat więzienia. Za przestępstwo znieważenia grozi kara grzywny albo kara ograniczenia wolności.

  • Policjant kryminalny i zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony