Wiadomości

Policjanci w czasie 3 godzin zatrzymali 5 kierujących po alkoholu

Data publikacji 12.09.2023

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska brali udział w wojewódzkich działaniach pn. „Trzeźwość”. W czasie 3 godzin mundurowi zatrzymali 5 kierujących, którzy byli pod wpływem po alkoholu.

Policjanci gdańskiej drogówki wczoraj wzięli udział w trwających od godziny 6.00 do 9.00 wojewódzkich działaniach kontrolno- prewencyjnych pn. „Trzeźwość”. Akcja ta miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, którzy stanowią zagrożenie na drogach.
O godzinie 6.20 na ul. Kartuskiej policjanci skontrolowali kierującego fiatem. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 61-letni mieszkaniec Gdańska jest pod wpływem 0,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.
Zaledwie 5 minut później na ul. Słowackiego mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. 30-latek z powiatu wejherowskiego wsiadł do auta mimo 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił prawo jazdy.
Tuż przed godziną 7.00 na ul. Siennickiej policjanci do kontroli zatrzymali osobowego volkswagena. Od 44-letniego obywatela Ukrainy wyczuwalny był zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec Gdańska był pijany i miał 0,6 promila w organizmie. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.
W tym samym czasie na ul. Spacerowej mundurowi skontrolowali kolejnego kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Policjanci w rozmowie z 30-letnim gdańszczaninem wyczuli zapach alkoholu. Alkomat wykazał, że kierujący był pod wpływem ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komisariatu.
Około godziny 9.00 na ul. Nowatorów funkcjonariusze do kontroli drogowej zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym marki Fiat. 56-latek wsiadł za kółko swojego auta, będąc pod wpływem 1,8 promila. Mieszkaniec gminy Dębica został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.
Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

  • Policjanci ruchu drogowego zatrzymują do kontroli
Powrót na górę strony