Wiadomości

Ponad 2 tysiące zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa od początku roku.

Data publikacji 13.07.2023

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w społeczeństwo. Od początku roku gdańscy policjanci za pomocą tej aplikacji otrzymali od mieszkańców Gdańska 2,2 tysiąca zgłoszeń. Funkcjonariusze korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia.

Wspomniana aplikacja od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów na terenie Gdańska zaliczyć można nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

Od początku roku za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa gdańscy policjanci otrzymali od mieszkańców Gdańska 2,2 tysięcy zgłoszeń i potwierdzili prawie 900 z nich. Te miejsca zostały objęte nadzorem w celu usunięcia zagrożeń oraz poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W tym roku dzięki zgłoszeniom internautów policjanci za pośrednictwem innych instytucji, którym zgłaszali, nurtujące mieszkańców problemy, doprowadzili do rozwiązania kilku spraw. Między innymi funkcjonariusze po zgłoszeniu od mieszkańców zlikwidowali cztery dzikie wysypiska śmieci, które znajdowały się przy ul. Ofiar grudnia 70, Leczkowej, Towarowej i Smęgorzyskiej. Funkcjonariusze zobligowali zarządców terenu do ich uprzątnięcia. Właściciele posesji po interwencji policjantów uporządkowali rejon.
Policjanci zareagowali również na sygnały dotyczące złej organizacji ruchu czy też niewłaściwej infrastruktury drogowej przy takich ulicach jak Kościelna, Oliwska i Polanki. Na skutek wystosowanych wniosków przez policjantów zarządcy drogi przycięli krzewy w skrajni chodnika oraz poprawili lub uzupełnili oznakowanie.
Ponadto wiele zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczyło kierujących, którzy nie stosowali się do znaków drogowych i przekraczali obowiązujące ograniczenia prędkości. Ich weryfikacją zajmowali się funkcjonariusze z gdańskiej drogówki. Od początku roku policjanci najczęściej interweniowali na ul. Migowskiej, Lawendowe Wzgórze, Nowatorów, św. Brata Alberta i Kampinoskiej, gdzie internauci sygnalizowali na KMZB częste przekraczanie dozwolonej prędkości. Kierowani w ten rejon policjanci, za popełnianie wspomnianego wykroczenia nakładali mandaty karne, kierowali wnioski o ukaranie oraz zatrzymywali prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.


 

Powrót na górę strony