Wiadomości

Policyjny profilaktyk z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 25.05.2023

Policyjny profilaktyk z komisariatu w Oliwie odwiedził dzieci z Przedszkola Sióstr Elżbietanek przy ul. Opackiej 5 w Gdańsku. Policjant opowiedział przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom numery alarmowe i rozmawiał z nimi o zbliżających się wakacjach i zasadach bezpieczeństwa w związku z letnim wypoczynkiem.

Policjant zajmujący się profilaktyką z komisariatu w Oliwie spotkał się z grupą dzieci z Przedszkola Sióstr Elżbietanek przy ul. Opackiej 5 w Gdańsku. Funkcjonariusz przybliżył przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscu zamieszkania i w kontaktach z obcymi. Przypomniał również, pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusz rozmawiał też z dziećmi o zbliżających się wakacjach i zasadach bezpieczeństwa w związku z letnim wypoczynkiem.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz zobaczyć podstawowy sprzęt, jakim dysponują policjanci.


 

Powrót na górę strony