Wiadomości

Złodzieje katalizatorów usłyszeli zarzuty.

Data publikacji 24.05.2023

Kryminalni z komendy miejskiej podczas pracy nad sprawami kradzieży katalizatorów, do których doszło na parkingu jednej z firm w Gdańsku, wytypowali osoby podejrzewane o to przestępstwo. W sobotę rano mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy przyjechali na teren parkingu, by znowu ukraść katalizator. Ostatecznie dwaj obywatele Gruzji w wieku 25 i 30 lat usłyszeli trzy zarzuty za kradzieże katalizatorów oraz spowodowanie strat na łączną kwotę ponad 3 tys. zł. Podejrzanym grozi teraz do 5 lat więzienia.

6 i 19 maja policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie o tym, że na terenie parkingu dla pracowników jednej z firm w dzielnicy Młyniska doszło do kradzieży katalizatorów z pojazdów marki BMW i Honda Civic, a pokrzywdzeni wycenili straty z tytułu tych przestępstw na łączną kotwę ponad 3 tys. zł. Sprawą zajęli się między innymi kryminalni z komendy miejskiej. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców. W sobotę rano kryminalni do tej sprawy zatrzymali dwóch obywateli Gruzji w wieku 25 i 30 lat podejrzanych o to przestępstwo. Mężczyźni wpadli w ręce kryminalnych, kiedy pojawili się na tym samym parkingu, by znów ukraść katalizator.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym trzech zarzutów za kradzieże. Funkcjonariusze pracują nad sprawą nadal i nie wykluczone, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty.
Za kradzież grozi 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony