Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy włamali się do piwnic

Data publikacji 23.05.2023

Szybka interwencja policjantów doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 39 i 41 lat. Sprawcy włamali się do piwnic przy ul. Jagiellońskiej,  skąd ukradli dwa rowery. Policjanci odzyskali kradzione jednoślady, a podejrzani za  popełnione przestępstwo usłyszeli zarzuty. Sprawcy był już karani, więc za swój czyn odpowiedzą w warunkach recydywy. Grozi im do 15 lat więzienia.

 W niedzielę przed godziną 10:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Jagiellońskiej dwaj sprawcy ukradli rowery z piwnic. Na miejsce szybko pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i zatrzymali dwóch gdańszczan w wieku 39 i 41 lat, którzy wyszli z bloku i prowadzili rowery. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej sprawcy włamali się do dwóch piwnic, skąd ukradli dwa jednoślady. Funkcjonariusze odzyskali kradzione rowery, a podejrzani za  popełnione przestępstwo usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Sprawcy był już karani, więc za swój czyn odpowiedzą w warunkach recydywy.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, sąd może zwiększyć karę o  połowę.


 


 

Powrót na górę strony