Wiadomości

Policjant podczas urlopu zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 22.05.2023

Funkcjonariusz ruchu drogowego z gdańskiej komendy podczas urlopu uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy mazdy. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany 32-latek nie miał też prawa jazdy. Teraz grozi mu kara 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W minioną sobotę tuż po godz. 18.00 funkcjonariusz ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej zauważył, jak kierowca mazdy najechał na krawężnik i uszkodził koło. Do zdarzenia doszło w rejonie Śródmieścia. Mężczyzna wysiadł z samochodu, obejrzał przebitą oponę i ruszył. Policjant, który korzystał w tym czasie z urlopu wypoczynkowego, natychmiast zawiadomił patrol ruchu drogowego i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

Policjanci ruchu drogowego, który przyjechali na miejsce, sprawdził trzeźwość mężczyzny i okazało się, że ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. 32-letni obywatel Ukrainy nie miał też prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania po pijanemu.

Policjantami jesteśmy przez całą dobę i niezależnie od tego, czy spędzamy czas wolny od służby, czy jak mł. asp. Maciej Szymański z Wydziału Ruchu Drogowego korzystamy z urlopu, zawsze reagujemy w tego typu przypadkach. Gdańscy policjanci wielokrotnie zatrzymywali sprawców przestępstw, będąc poza służbą. Najczęściej są to sprawcy kradzieży, pijani kierowcy, czy osoby poszukiwane. W przypadku naszego kolegi to już trzeci, gdy w czasie wolnym reagował wobec pijanego kierowcy.

Za kierowanie po pijanemu grozi kara dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie także za kierowanie bez uprawnień.

Powrót na górę strony