Wiadomości

Odpowiedzą za handel i posiadanie narkotyków.

Data publikacji 31.03.2023

Dzięki pracy policjantów z komisariatu w Nowym Porcie, odpowiedzialności nie unikną dwie osoby, które posiadały środki odurzające, a jedna z nich także nimi handlowała. We wtorek policjanci zatrzymali 23-latka, który w mieszkaniu miał ponad 50 porcji amfetaminy. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali jeszcze 26-latka z Gdańska, po tym jak w jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 560 porcji amfetaminy i marihuany oraz ustalili, że podejrzany handluje narkotykami. Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 23-latek został objęty dozorem policyjnym, natomiast 26-latek decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące.

Jednego dnia policjanci z komisariatu w Nowym Porcie zatrzymali dwie osoby, które posiadały środki odurzające i zabezpieczyli łącznie ponad 600 porcji handlowych marihuany oraz amfetaminy. Dodatkowo okazało się, że jeden z podejrzanych handlował narkotykami.

Do pierwszego zatrzymania doszło w dzielnicy Młyniska. We wtorek w południe policjanci zostali powiadomieni, że funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego podczas czynności w jednym z mieszkań znaleźli woreczek, w którym najprawdopodobniej są narkotyki. Funkcjonariusze z komisariatu w Nowym Porcie pojechali na miejsce i zabezpieczyli opakowanie z białym proszkiem. Na miejscu policjanci zatrzymali także 23-latka z Gdańska, który trafił do policyjnego aresztu. Znalezione w mieszkaniu mężczyzny substancje zostały przekazane biegłemu, który w opinii określił, że policjanci zabezpieczyli ponad 50 porcji amfetaminy. Wczoraj 23-latek usłyszał zarzuty karne w tej sprawie, a prokurator objął go dozorem policyjnym.

Kilka godzin później kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie weszli do mieszkania 26-letniego mężczyzny, ponieważ zdobyli informacje o tym, że gdańszczanin przechowuje w lokalu środki odurzające. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 560 porcji handlowych amfetaminy i marihuany oraz zatrzymali 26-latka z Gdańska. Zabezpieczone środki odurzające należące do gdańszczanina zostały przekazane biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Wczoraj podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za podsiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz z handel narkotyki. Wczorajszą decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony