Wiadomości

„Moje prawa, moje granice” rozmowy na temat przemocy i odpowiedzialności

Data publikacji 30.03.2023

Gdańscy policjanci przeprowadzili cykl spotkań z uczniami ponadpodstawowych szkół mistrzostwa sportowego na terenie miasta. Scenariusz zajęć profilaktycznych pt. „Moje prawa, moje granice” odnosił się do zagadnień związanych z prawami człowieka, mową nienawiści, przemocą oraz cyberprzemocą.

Policyjni profilaktycy, czyli funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się m.in. pracą z dziećmi oraz młodzieżą, przeprowadzili cykl spotkań z uczniami ponadpodstawowych szkół mistrzostwa sportowego w Gdańsku. Policjanci odwiedzili m.in. Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego, im. Marynarzy Wojsk Ochrony Pogranicza, oraz Marcina Gortata.

Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli temat przemocy, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Szczególną uwagę policjanci zwrócili na wszelkiego rodzaju aspekty etyczne oraz prawne związane z tymi zagadnieniami. Policjanci przede wszystkim starali się przekazać słuchaczom zasady, jakimi powinni kierować się młodzi ludzie, którzy korzystają z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych. Przypomnieli też, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Powrót na górę strony