Wiadomości

Spotkanie funkcjonariuszy z uczniami klas mundurowych

Data publikacji 30.03.2023

Gdańscy policjanci spotkali się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Gdańsku. W rozmowie z młodzieżą policjanci zachęcali do wstąpienia w szeregi naszej formacji oraz omówili proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. W spotkaniu uczestniczyli również policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy opowiadali o swojej pracy i poruszyli tematykę cyberzagrożeń.

Wczoraj na terenie komisariatu na Śródmieściu gdańscy policjanci spotkali się z uczniami pięciu klas Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus w Gdańsku. Podczas spotkania policjanci mówili o strukturze organizacyjnej Policji i zachęcali licealistów do wstępowania w przyszłości w szeregi naszej formacji. Mundurowi przekazali młodym ludziom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć. Policjanci przekonywali o tym, że praca w Policji jest ciekawa, umożliwiająca kontakt z innymi ludźmi oraz że zawód policjanta przeznaczony jest dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego oraz czuć wyjątkowość swojej profesji.

W trakcie spotkania z młodzieżą o swojej pracy oraz o etapach rekrutacji opowiadali także policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Funkcjonariusze wyjaśnili słuchaczom, jakich predyspozycji wymaga się od policjantów, którzy zajmują się zwalczaniem i zapobieganiem przestępstw przy użyciu systemu informatycznego lub teleinformatycznego. Tematem prelekcji funkcjonariuszy była także cyberprzemoc, cyberbezpieczeństwo  oraz zagrożenia związane z internetem.


 

Powrót na górę strony