Wiadomości

Był poszukiwany i złamał dwa zakazy sądowe.

Data publikacji 29.03.2023

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali 26-letniego kierowcę forda, który był poszukiwany i miał dwa sądowe zakazy. Podczas kontroli okazało się, że samochód mieszkańca Gdyni nie ma ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dziś mężczyzna usłyszy zarzuty za złamanie sądowych zakazów, następnie zgodnie z dyspozycją sądu trafi do aresztu, by odbyć karę za popełnione wcześniej wykroczenie kierowania samochodem bez uprawnień.

Wczoraj o godzinie 21:30 funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku patrolowali rejon ul. Marynarki Polskiej. W pewnym momencie funkcjonariusze zwrócili uwagę na samochód marki Ford Mondeo, którego kierujący na widok policjantów odwrócił głowę w przeciwnym kierunku. Mundurowi, podejrzewając, że mężczyzna może być osobą poszukiwaną, zatrzymali go do kontroli. Po sprawdzeniu danych 26-latka z Gdyni kierującego fordem okazało się, że ma on dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, z których jeden obowiązywał go do stycznia 2024 r., natomiast drugi do września 2025 r. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany zarządzeniem sądu i miał do odbycia 24 dni kary aresztu za wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień. W trakcie kontroli okazało się też, że samochód mężczyzny nie ma ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, natomiast o braku ubezpieczenia został powiadomiony Fundusz Gwarancyjny.


26-latek z Gdyni został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś usłyszy zarzuty za złamanie sądowych zakazów, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu zostanie przewieziony do aresztu.

Za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony