Wiadomości

40-latek zatrzymany za włamanie i kradzieże katalizatorów

Data publikacji 27.03.2023

Gdańscy policjanci zatrzymali 40-letniego gdańszczanina, który włamał się do zaparkowanego samochodu i ukradł z niego elektronarzędzia. Mężczyzna usłyszał też zarzuty za kradzież kilku katalizatorów. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

11 marca policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do samochodu, do której doszło na terenie jednego z osiedli na Przymorzu. Sprawca zbił w dostawczym renault szybę i ukradł z niego elektronarzędzia o wartości kilku tys. zł. Tą sprawą zajęli się kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej. Policjanci dokładnie sprawdzili teren, monitoringi oraz rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu funkcjonariusze ustalili dane oraz adres mężczyzny, który odpowiada za to przestępstwo. Policjanci ustalili też, że mężczyzna przechowuje ukradzione rzeczy w piwnicy.

W miniony czwartek tuż przed godz. 12.00 na jednym z osiedli na Przymorzu zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska, który odpowiada za kradzież z włamaniem. Podczas dalszej pracy nad tą sprawą, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim kącie także kradzieże przynajmniej kilku katalizatorów. Podczas czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli w piwnicy część ukradzionych elektronarzędzi oraz katalizatory.

Zatrzymany 40-latet usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do renault master oraz 4 zarzuty kradzieży katalizatorów o łącznej wartości ponad 15 tys. zł. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. Za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant służby kryminalnej prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony