Wiadomości

Policjanci na spotkaniu z seniorami.

Data publikacji 17.03.2023

Wczoraj policjant zajmujący się profilaktyką społeczną i dzielnicowi z komisariatu na Śródmieściu spotkali się ze starszymi osobami z Klubu Seniora „Motława” w Gdańsku. Mundurowi rozmawiali o oszustwach tzw. metodą „na wnuczka, policjanta, na wypadek”, a także o kradzieżach pod legendą. Policjanci radzili seniorom, jak skutecznie mogą poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu publicznym oraz w miejscu zamieszkania.

Wczoraj policjant zajmujący się profilaktyką oraz dwaj dzielnicowi z komisariatu przy ul. Długa Grobla uczestniczyli w spotkaniu ze starszymi osobami, które odbyło się w Klubie Seniora „Motława” przy ul. Ogranej 30.

Celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości wśród osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci radzili seniorom, jak skutecznie mogą poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu publicznym oraz w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze mówili m.in. o metodach działania przestępców takich jak oszustwa ,,na wnuczka, na policjanta” Mundurowi odpowiadali na pytania z zakresu bezpieczeństwa oraz omawiali przypadki oszustw, które miały miejsce na terenie Gdańska.

Powrót na górę strony