Wiadomości

Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem.

Data publikacji 17.03.2023

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 19-latka kierującego fordem mondeo, który prawdopodobnie miał przy sobie narkotyki oraz był pod ich wpływem. Teraz grozi mu kara więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę po godzinie 22:30 policyjni wywiadowcy z komendy miejskiej na ul. Chłodnej zatrzymali do kontroli samochód marki Ford Mondeo. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na styl jazdy kierującego, który nie trzymał się toru jazdy i wjeżdżał na krawężniki. W trakcie rozmowy z 19-letnim kierowcą forda policjanci zauważyli, że źrenice mężczyzny nie reagują na światło. Mieszkaniec Gdańska przyznał, że zanim wsiadł, za kierownicę zażywał narkotyki. Podczas kontroli mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli papierowe zawiniątko z substancją koloru białego, która została przekazana do dalszych badań biegłemu. Funkcjonariusze przewieźli 19-latka do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na obecności środków odurzających w organizmie. Funkcjonariuszu, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, z uwagi na podejrzenie, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia. Za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet 2 lat, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony