Wiadomości

Była pod wpływem ponad 1,5 promila i spowodowała kolizję - została zatrzymana.

Data publikacji 16.03.2023

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali 35-letnią kierującą audi, która będąc pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu, spowodowała kolizję drogową.

Wczoraj o godzinie 18.00 policjanci ruchu drogowego z Gdańska zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na ul. Rakoczego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 35-letnia kierująca samochodem osobowym marki Audi jechała ul. Rakoczego w kierunku ul. Łostowickiej. Mieszkanka Gdańska nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w stojący przed nią samochód osobowy marki Kia. Mundurowi zbadali uczestników kolizji alkomatem, który wykazał, że kierująca audi jest pijana i ma ponad 1,5 promila w organizmie. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do komisariatu. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a jej samochód został odholowany na parking strzeżony.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.

Powrót na górę strony