Wiadomości

Zatrzymany za przywłaszczony portfel z gotówką oraz dokumentami.

Data publikacji 16.03.2023

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali 34-latka, który przywłaszczył cudzy portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą płatniczą, którą wykonał 7 nieautoryzowanych transakcji. Zgłaszająca wyceniła straty na prawie 1600 zł. Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów w tej sprawie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci odebrali zgłoszenie o przywłaszczeniu zgubionego portfela, w której były pieniądze, dokumenty oraz kartą bankomatową, którą sprawca wykonał kilka nieautoryzowane tradeskancji. Zgłaszająca wyceniła straty na łączną kwotę prawie 1600 zł.
Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu na Śródmieściu, który sprawdzili miejsce zdarzenia i przeanalizowali zapis z kamer monitoringu miejskiego. Podczas analizy zapisu z kamer kryminalni ustalili rysopis sprawcy przestępstwa i przekazali go pracownikowi monitoringu miejskiego ze Straży Miejskiej. We wtorek policjanci od operatora monitoringu uzyskali informację, że podejrzany o przywłaszczenie portfela mężczyzna idzie ul Tkacką w Gdańsku. Kryminalni natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna trafił, do policyjnego aresztu
Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że podejrzany przywłaszczył portfela z dokumentami, pieniędzmi oraz karta bankomatową, za pomocą której wykonał 6 nieautoryzowanych transakcji i raz usiłował zapłacić. Mężczyzna w tej sprawie usłyszał łącznie 8 zarzutów i odpowiadać będzie za przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz mu grozi do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony