Wiadomości

Dwaj sprawcy aktu wandalizmu zatrzymani.

Data publikacji 13.03.2023

Tylko jednego dnia potrzebowali kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu, aby ustalić i zatrzymać dwóch sprawców aktu wandalizmu, którzy nanieśli napisy na jednym z budynków przy ul. Partyzantów w Gdańsku. 14-latek i 15- latek są przesłuchiwani przez policjantów w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W niedzielę rano policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o akcie wandalizmu, do którego doszło przy ul.Partyzantów w Gdańsku. Dwaj nieznani sprawcy na elewacji budynku nanieśli napisy. Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce i dokładnie sprawdzili rejon. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy monitoring i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji. Dzisiaj rano dzięki zebranym w tej sprawie informacjom kryminalni w jednym z mieszkań we Wrzeszczu zatrzymali 15-letni gdańszczanina. Drugi z wandali to 14-latek z Gdańska, który wiedząc, że szukają go policjanci, dziś przed godziną 12:00 razem ze swoim opiekunem sam przyszedł do komisariatu. Trwają czynności z osobami nieletnimi.
Zebrane przez policjantów materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie dwóch nastolatków.


 

Powrót na górę strony