Wiadomości

Działania „Bezpieczny pieszy” na drogach Gdańska.

Data publikacji 27.01.2023

Od 30 do 31 stycznia policjanci ruchu drogowego z Gdańska prowadzić będą wzmożone działania kontrolno- prewencyjne „Bezpieczny pieszy”. Podczas tej akcji mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, a także kierujących samochodami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Takie działania mają na celu zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg.

Policjanci gdańskiej drogówki w poniedziałek od rana prowadzić będą działania „Bezpieczny pieszy”. Celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, oraz innym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. W związku z tym funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane nie tylko wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale także przez nich. Większą ilość patroli zaobserwować możemy w obrębie przejść dla pieszych, ponieważ to właśnie w tych miejscach dochodzi do największej ilości zdarzeń.
Warto przypomnieć, że bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa, dlatego apelujemy do kierujących o ostrożność podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie można omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Natomiast pieszym i innym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego przypominamy o obserwacji pojazdów podczas przekraczania jezdni, bez względu na pierwszeństwo. Przypominamy także, że w okresie zimowym duży wpływ na poziom bezpieczeństwa mają noszone przez pieszych elementy odblaskowe.


 

Powrót na górę strony