Wiadomości

Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących po alkoholu.

Data publikacji 27.01.2023

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z Gdańska udaremnili dalszą jazdę dwóm kierującym, którzy wsiedli do samochodów po alkoholu.

Funkcjonariusze gdańskiej drogówki wczoraj zatrzymali dwóch kierujących, którzy kierowali po alkoholu. Do pierwszej interwencji doszło o godzinie 7.20. Policjanci na drodze S6 do kontroli drogowej zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Citroen. Podczas interwencji mundurowi wyczuli od 31-latniego mieszkańca Gdańska silny zapach alkoholu. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że kierujący jest pod wpływem 0,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Tuż po godzinie 18.45 na ul. Trakt św. Wojciecha mundurowi do kontroli drogowej zatrzymali kierującego skodą. 42-letni obywatel Mołdawii został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał, że mieszkaniec Gdańska jest pod wpływem ponad 0,25 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

 


 

Powrót na górę strony