Wiadomości

Data publikacji 24.01.2023

Policjanci uratowali 76-letnia kobietę. Funkcjonariusze podczas pożaru budynku wynieśli z mieszkania 76-letnią kobietę. Policjanci natychmiast udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.

W miniony piątek o godzinie 15.30 oficer dyżurny z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrał zgłoszenie, że w jednym z budynków w dzielnicy Siedlce doszło do pożaru. Na miejsce natychmiast skierował policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Gdy policjanci dojechali, zauważyli wydobywający się z mieszkania dym. Natychmiast wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, całe pomieszczenie wypełnione było gęstym białym dymem. Funkcjonariusze natychmiast zlokalizowali przyczynę zadymienia, której powodem był palący się na kuchence garnek. Jednocześnie policjanci sprawdzali mieszkanie, aby ustalić, czy ktoś jest w środku. W takim przypadku ważna jest praca zespołu, o czym policjanci z oddziału prewencji doskonale wiedzą. Policjanci jednocześnie ugasili pożar i zadbali o bezpieczeństwo 76-letniej lokatorki. Funkcjonariusze znaleźli nieprzytomną lokatorkę, wynieśli ja z mieszkania i udzielili pomocy przedmedycznej. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców budynku. Wszyscy bezpiecznie opuścili budynek do czasu zakończenia przez strażaków akcji gaśniczej.
Dzięki błyskawicznemu i skutecznemu działaniu sierż. szt. Adama Szymańczaka, st. sierż. Arkadiusza Flejszmana oraz st. post. Michała Szatkowskiego, którzy służą w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku, została uratowana 76-letnia mieszkanka Gdańska.

Powrót na górę strony